اطلاعیه : قبل از خرید حتما بخوانید
برای خرید مقالات انگلیسی با ترجمه ابتدا اصل مقاله انگلیسی به صورت رایگان دانلود و مشاهده نمائید سپس اقدام به خرید ترجمه مقاله کنید. تمامی ترجمه مقالات به صورت تایپ و ترجمه شده توسط مترجم تخصصی همان رشته و در قالب ورد آماده می باشند
. در صورتی که به هر دلیل موفق به پرداخت آنلاین در سایت نشدید یا بانک عامل مشکل داشت لطفا از منو اصلی گزینه " پرداخت وجه مقاله " را کلیک کرده و بعد ا پرداخت وجه و اطلاع به ما مقاله خود را دریافت نمائید
پایگاه های قابل دسترس در سایت
شرايط و قوانين :
محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده ، با کلیک بر روی هر محصول میتوانید مشخصات آن را بخوانید .
بعد از انتخاب محصول خود ، مي توانید با زدن دکمه " پرداخت آنلاين " محصول مورد نظر را خريداري كنيد.
محصول به صورت فایل می باشد و پس از پرداخت موفق توسط شما بلافاصله قابلیت دانلود دارد.
بعد از پرداخت آنلاين موفق لینک دانلود محصول هم به نشانی ایمیل شما ارسال می گردد و هم در صفحه جداگانه به شما نمايش داده مي شود.

یماری های مربوط به معده ناشی از بلورهای سولامر

فـرمت فايــــل : word
تعداد صفحات : 16 صفحه
رشــــــتـــــــه : پزشکی
قيمت ترجمه : 24000 تومانتوضيحات محصول


یماری های مربوط به معده ناشی از بلورهای سولامر

چکیده

سابقه و هدف : سولامر نوعی شکم­بند (بانداژ) فسفات است که برای بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی (CKD) استفاده می­شود . سولامر ، همانند سایر شکم­بندهای رزین ، می­تواند باعث تبلورِ منجر به شکل گیری سنگ یا توده­هایی در بافت­هایی از بدن ­شود . بلورهای سِوِلامر (SC) با آسیب­های غشاءِ مخاطی روده و معده (GI) در ارتباطند .

روش­ها : ما سه مورد جدید را در مورد آسیب­های GI به دلیل SC شرح داده و موارد گزارش شده­ی قبلی را نیز بررسی می­کنیم .

نتایج : ما ۱۶ مورد گزارش شده از ضایعات GI ناشی از SC را یافتیم . میانگین سن بیماران ۶۱ سال (محدوده­ی بین ۵/۵۱ تا ۷۵/۷۱) بوده که %۵/۶۲ درصدشان زن و ۱۰ نفرشان دیابتی بودند . در ۱۳ مورد ، SC در داخل غشاءِ مخاطی GI یافت می­شد . ۶ بیمار سابقه­ی جراحی­های سنگینِ شکمی را داشتند . خون ریزیِ GI ، شایع­ترین علامت بالینی است (n=7) که از این میان ۳ بیمار به مداخلات جراحی شکم نیاز دارند . گرچه ضایعات ناشی از SC در تمام بخش­های GI قابل مشاهده است اما روده تنها در %۸۱ موارد درگیر می­شود . معاینه­ی آندوسکوپی اروزیون (خوردگی،زخم) و زخم­ها (n=7) و پولیپ­های شبه التهابی را (n=5) نشان می­دهد . هیچ ارتباطی بین دوزهای سولامر و شدت ضایعات GI وجود ندارد . با این حال ، در مقایسه با بیماران غیر دیابتی ، به نظر می­رسد بیماران دیابتی ضایعات GI شان با دوزهای پایینِ سولامر نیز وخیم­تر می­شود  .

نتیجه گیری : ضایعات GI ناشی از SC باید در بیماران CKD که علائم GI از خود نشان می­دهند ( مخصوصاً خون ریزی کمِ GI ) ، لحاظ شود . به نظر می­رسد بیماران دیابتی بیشتر مستعد ابتلا به ضایعات GI ناشی از SC هستند . اگر بیمار سابقه­ی جراحیِ شکم یا یبوست مزمن را داشته باشد ، به دلیل ریسک بالای عوارض GI ، باید از درمان سولامر اجتناب کرد .

کلمات کلیدی : بیماری مزمن کلیوی ، کریستال­ها ، ضایعات دستگاه گوارش ، هیپر فسفاتمی ، سولامر

————————

عنوان اصلی مقاله : Gastrointestinal complications induced by sevelamer crystals
ترجمه فارسی عنوان : بیماری های مربوط به معده ناشی از بلورهای سولامر

تعداد صفحات انگلیسی: ۶ صفحه

تعداد صفحات ترجمه : ۱۶صفحه

قیمت ترجمه فارسی: ۲۴۰۰۰ تومان

دانلود رایگان نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین از لینک های پایین

http://tarjomeh20.com/wp-content/uploads/2015/04/english.png

-برای خرید فایل ترجمه مقاله به صورت آنلاین از لینک زیر استفاده نمائید

۴ اسفند ۱۳۹۶ | 78 views | دسته: مشاهده لیست مقالات